Objavy a radosti #w14

Za kultúrou do Trnavy, reštika vo vlastnej kuchyni, Burzoblšák a tulipány. 

Jedným z highlightov minulého týždňa bola paradoxne streda (a nie víkend) a náš výlet do Trnavy na výstavu Areolis germinis Dominiky Žákovej. Výstavu stíhate – trvá až do 4.6.

Jej tvorbu zbožňujem, rovnako ako jej štýl komunikácie (si na jej Instagrame a chceš ju mať za kamošku) a hoci nie som umelecký expert, vždy rada skúmam detaily obrazov naživo z blízka, rozmýšľam nad technikou (a majstrovskými detailami hraničiacimi s OCD) a hltám každý ťah štetca. Výstava bola v kníhkupectve AF, kde som si rovno vyhliadla niekoľko kníh do wishlistu. A k tomu červené víno. ❤dominika-zakova-vystavadominika-zakova-vystava-v-trnaveCestou do Trnavy sme zistili, že vlastne v ten istý deň je aj otvorenie Nádvoria a tak sme tam po výstave zamierili. Vďaka veselej náhode (naša nevedomosť + nevšímavý SBS-kár) sme sa ocitli vo VIP zóne a ani neviem ako sme vďaka Zdenkovej kamarátke mali súkromnú prehliadku priestorov a potom si užili koncert Kirschnerky s drinkom v ruke. Trnaváci, máte super mesto.otvaranie-nadvoria-v-trnave

Tu sú ďalšie radosti a tipy:

  • Biofarma Príroda, kde sme si cez pondelňajšie voľno užívali krásne počasie na prechádzke a super halušky (jedny z mojich naj). Cestou tam sa mi vybil mobil a mám pocit, že som sa tam (žeby vďaka tomu?) zabavila ešte viac.
  • Šéfkuchárska večera vo vlastnej kuchyni od Manj (a jej návšteva k tomu) – quinoa s tekvicovými pestom a nutritional yeast (namiesto parmezánu, Manj je vegánka), tekvicovým olejom, pečenou hokkaido (s tymiánom a na záver postriekanou balsamicom) a granátovým jablkom s mätou, bazalkou, čerstvo opečenými slnečnicovými semienkami, brokolicovými klíčkami a balsamicom. A celému tomu dala bodku Flor de sal s ružou. Explózia chutí!

vecera-s-manj.jpg

aprilovy-burzoblsak

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s